Google Ads

Kampanie Google Ads mają na celu promocję strony Klienta w wyszukiwarce. Kluczowym elementem dla widoczności marki w sieci jest wyszukiwarka Google. Kampanie Google Ads, zwiększają liczbę użytkowników, którzy decydują się wejść na stronę organizacji, co w konsekwencji przekłada się na wzrost sprzedaży produktów lub usług Klienta.

Jak działamy?

Do kampanii Google Ads podchodzimy wielopoziomowo, wykorzystując wszystkie dostępne narzędzia i możliwości, które oferują kampanie. Pierwszym filarem Google Ads jest reklama tekstowa – linki, które są sponsorowane w wyszukiwarce. Kolejnym elementem jest wykorzystanie grafiki – reklamy banerowej. To proste, niskokosztowe narzędzia, które pozwalają dotrzeć do szerokiego grona Konsumentów. 

Innym narzędziem są reklamy w formie wideo umieszczane w serwisie YouTube. Możliwości promocji są tam bardzo zróżnicowane – reklamy w przerywnikach i w trakcie filmów, pomijalne i niepomijalne reklamy wideo, banery reklamowe czy nakładki, a także karty sponsorowane.

Na efektywności kampanii Google Ads wpływ ma także remarketing, który polega na kierowaniu reklam do użytkowników w przeszłości wchodzących w interakcję z aplikacją lub witryną internetową. Dzięki temu potencjalny Konsument ma w pamięci markę, a to zwiększa szansę na dokonanie zakupu.

Agencja przeprowadza także kampanie produktowe – wpisanie nazwy konkretnego produktu powoduje wyświetlenie reklamy bezpośrednio pod okienkiem wyszukiwania. Tam na użytkownika czeka zdjęcie, nazwa, a także cena danego produktu lub usługi. Po kliknięciu potencjalny Konsument jest przenoszony na stronę reklamodawcy. Google Ads oferuje duże możliwości, które pozwalają na indywidualne podejście do potrzeb każdego Klienta.