Strategia marketingowa

Budując krok po kroku wizerunek firmy, jednym z pierwszych, i najważniejszych elementów, jest stworzenie strategii marketingowej.

W naszych działaniach jako priorytet stawiamy sobie dogłębne poznanie firmy. Umożliwia nam to lepsze zrozumienie reprezentowanej marki. Precyzyjnie określamy kanały komunikacji, którymi docieramy do wybranej grupy docelowej, a także wyznaczamy cele prowadzące do oczekiwanych efektów, po zakończeniu działań.

Jak pracujemy nad strategią?

Strategia marketingowa jest długim procesem opartym na starannym planowaniu, wdrażaniu oraz regularnej analizie efektów poszczególnych prac. Łączymy w sobie dwa kluczowe elementy: kreatywność oraz analizę. Współpracując z Klientem, na każdym etapie dostosowujemy nasze rozwiązania do indywidualnych potrzeb marki, mając na uwadze cechy grupy odbiorczej. Tworząc strategie marketingowe oraz komunikacyjno-reklamowe wprowadzamy na rynek zarówno nowe przedsiębiorstwa, jak i repozycjonujemy marki. Często wiąże się to ze stworzeniem nowej koncepcji, pozwalającej dotrzeć do zupełnie innej grupy docelowej. Pomagamy naszym Klientom rozszerzyć portfolio istniejącego już brandu wprowadzając na rynek nowy produkt lub usługę.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Agencji, jesteśmy ekspertami w doradztwie strategicznym w obszarze sprzedaży. Nasze wsparcie wpływa bezpośrednio na sprzedażowe i biznesowe wyniki firm. Co więcej, dzięki dokładnej analizie, możliwe jest zastosowanie właściwej kreacji produktu oraz przekazu, dających gwarancję przewagi nad konkurencją.

A. Analiza strategiczna

Dynamicznie zmieniający się rynek wymaga odpowiedniej, indywidualnie dobranej metody działania, spajającej wszystkie obszary funkcjonowania firmy. 

Dla naszych Klientów prowadzimy analizy strategiczne, audyty komunikacyjne, audyty sytuacji marketingowej – ustalamy stan wyjściowy firmy, określamy jej pozycję konkurencyjną. Organizujemy warsztaty strategiczne z udziałem managementu i kluczowych pracowników firm. Przyglądamy się funkcjonowaniu organizacji na wszystkich szczeblach. Wyznaczamy mądre cele – takie, które faktycznie będą dla firmy rozwojowe. Następnie opracowujemy szczegółowy plan działania i prowadzimy Klienta przez wszystkie etapy wdrażania procedur.

B. Wprowadzenie marki lub produktu na rynek

Każdego dnia na rynku pojawiają się kolejne firmy, których celem jest zbudowanie silnej i rozpoznawalnej marki. Coraz trudniej wyróżnić się z tłumu. Konkurencja wymusza nieustanną aktywność, wprowadzanie innowacyjnych technologii, udoskonalanie starych rozwiązań.

Wychodząc naprzeciw dynamicznym zmianom na rynku, pomagamy naszym Klientom tworzyć skuteczne strategie wprowadzające markę na rynek, za pośrednictwem wybranych kanałów komunikacyjnych. Tworząc strategię marki ściśle współpracujemy z Klientem, wspólnie budując wizerunek firmy. Elastycznie dostosowujemy narzędzia do sytuacji. Pomagamy osiągnąć oczekiwaną rozpoznawalności marki wchodzącej na rynek.

Jak wprowadzamy nowe marki na rynek?

Określone z Klientem cele realizujemy dzięki współpracy z mediami branżowymi i ogólnopolskimi, liderami opinii, współpracując z influencerami, prowadząc kampanie społeczne, a także organizując konferencje i eventy. Zanim rozpoczniemy prace nad strategią wprowadzenia marki na rynek dokonujemy szczegółowego badania oraz analizy rynku, opartych na metodzie „Usage and attitude”, pozwalającej precyzyjnie określić grupę docelową marki. 

Nie zapominamy także o budowaniu wizerunku brandu poprzez stworzenie strony internetowej, dostosowanej do trendów działających w obrębie danej grupie docelowej. Pomagamy Pozycjonować stronę, co pozwala uzyskać wysokie wyniki wyszukiwania oraz zwiększyć ruchu. Pomagamy w prowadzeniu Social Mediów, a także przeprowadzamy optymalizację SEO, pozwalającą realizować określone przez firmę cele biznesowe. 

Dodatkowo prowadzimy kampanie reklamowe SEM i PPC oraz content marketing.

Towarzyszymy naszym Klientom na każdym etapie prac. Każdego dnia sięgamy po odważne rozwiązania, mając na celu zbudowanie silnej i rozpoznawalnej marki opartej na silnych fundamentach.

Wprowadzenie produktu na rynek, to pierwsza faza życia produktu. Zanim jednak pojawi się na sklepowych półkach konieczne jest przygotowanie strategii marketingowej.

Nasza Agencja dzięki wieloletniemu doświadczeniu pomaga Klientom wprowadzić nowy produkt na rynek. Wszelkie działania poprzedza jednak szczegółowa analiza otoczenia, w którym funkcjonuje firma, przeprowadzenie badań Usage and Attitude pozwalających określić grupę docelową danego produktu, bliżej poznać konsumenta, jego zachowania, nawyki, motywy i postawę wobec produktu. Posiadając kompletny zestaw badań oraz analiz, przystępujemy do prac nad strategią marketingową. Takie podejście pozwala na precyzyjniejsze określenie kolejnych etapów działania.

Wprowadzenie produktu na rynek – jak działamy?

Jako Agencja kładziemy duży nacisk na dobór właściwych kanałów komunikacji, na których zostanie oparte późniejsze działanie. Tworzymy content marketing i doradzamy jak z powodzeniem prowadzić Social Media, będące w dzisiejszych czasach jednym z głównych filarów komunikacji w marketingu internetowym. Ponadto współpracujemy z mediami branżowymi i lokalnymi, prowadzimy kampanie angażujące blogerów oraz influencerów, a także organizujemy konferencje oraz eventy. Wprowadzając produkt na rynek bazujemy na przygotowanej strategii marketingowej, sukcesywnie realizując założenia i cele. W trakcie kampani monitorujemy efekty pierwszych działań, obserwujemy reakcje określonej grupy docelowej i elastycznie dostosowujemy kolejne kroki do sytuacji. Na każdym etapie konsultujemy nasze działania z Klientem, tak aby wspólnie wypracować najlepszą drogę do sukcesu.

C. Repozycjonowanie marki

W każdej firmie prędzej czy później może pojawić się kryzys wywołany spadkiem zainteresowanie oferowanymi produktami danej grupy docelowej. Na sytuację wpływa wiele czynników, zarówno rozwój nowych technologii, przemiany gospodarcze, jak i społeczne.

Właściwa reakcja na zmiany, która pojawi się w odpowiednim momencie, to zdecydowanie połowa sukcesu przedsiębiorcy. Druga połowa opiera się na precyzyjnym zaplanowaniu i przeprowadzeniu procesu repozycjonowania marki. Aby wypracowywany przez lata wizerunek marki nie został zniweczony jednym niewłaściwym działaniem, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy sprawnie przeprowadzą firmę przez trudny etap.

Jak wspieramy repozycjonowanie marki?

Mamy świadomość, że każdy przedsiębiorca stara się unikać kryzysowych momentów, mimo to mogą one nadejść. Warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Nasza Agencja, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, pomaga Klientom przejść przez proces repozycjonowania marki. Przygotowujemy strategię reklamową pozwalającą określić zupełnie nową grupę docelową produktu, przy wykorzystaniu wypracowanej przez lata rozpoznawalności brandu.

Przeprowadzamy naszych Klientów przez każdy etap tworząc nowe kanały komunikacji, opracowując odświeżone logo, szatę graficzną, modernizując stronę internetową. Zanim przystąpimy do działania dokonujemy szczegółowej analizy rynku, co pozwala zaobserwować w którym momencie pojawiły się pierwsze oznaki nadchodzącego kryzysu, a także poznać trendy dotychczasowej grupy docelowej. Jesteśmy przekonani, że im lepsze poznanie historii marki, tym precyzyjniejsze opracowanie nowej strategii reklamowej oraz pewniejsze działanie podczas wprowadzania kolejnych zmian.

D. Audyt

Dysponujemy szerokim wachlarzem narzędzi w zakresie audytów marketingowych. Dogłębnie analizujemy sytuację organizacji – w jej wnętrzu i na zewnątrz – oraz podejmowane przez nią działania marketingowe. Krok po kroku analizujemy efekty działań marketingowych w firmie, wykorzystywane narzędzia i obszary do rozwoju. Przeglądamy cele, założenia, strategie i zasady działania organizacji. Identyfikujemy wszelkie problemy lub obszary, wymagające poprawy. Opracowujemy wnioski i kompleksowe plany, które usprawniają działania marketingowe Klienta.

Napisz do nas

  Adres

  Agencja Pełka i Partnerzy
  Ekologiczna 16/28, 02-798 Warszawa

  Nazwa prawna:
  Elżbieta Pełka Creative Services
  Ekologiczna 16/28
  02-798 Warszawa
  NIP: 774-213-04-63

  Social Media

  Kontakt

  tel.: 604 276 688
  biuro@pelkaipartnerzy.pl

  ThemeREX © 2024. All rights reserved. Terms of use and Privacy Policy