Jak podchodzić do rynku brytyjskiego: strategie i taktyki, trendy e-commerce w UK

Odkryj kluczowe strategie i trendy, które pomogą ci osiągnąć sukces w e-commerce na brytyjskim rynku. Zrealizuj swoje cele dzięki współpracy z nami!

Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

Pomagamy klientom dzięki naszej znajomości rynku brytyjskiego. Od wielu lat działamy aktywnie w obszarze współpracy na rzecz rozwoju kooperacji handlowej między Wielką Brytanią i Polską. Elżbieta Pełka, prezeska agencji, jest członkinią zarządu British Polish Chamber of Commerce. Dzięki długiej obecności na rynku, jesteśmy w stanie poszczycić się wieloma zadowolonymi klientami z różnych obszarów oraz szeroką bazą nawiązanych kontaktów. Dobieramy narzędzia najlepsze do realizacji obranej wspólnie z każdym klientem taktyki. Tworzymy treści na social media oraz zajmujemy się ich obsługą. Przygotowujemy kampanie i strategie związane z digital marketingiem. Prowadzimy działania m.in. w obszarze PR-u korporacyjnego i wewnętrznego. Zajmujemy się organizacją eventów medialnych – konferencji prasowych, paneli z ekspertami, wywiadów. Wspieramy media własne organizacji – prowadzimy strony internetowe, blogi firm. Przygotowujemy webinary, produkujemy filmy i podcasty. Na bieżąco zajmujemy się analizą i monitoringiem efektywności działań, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko reagować zarówno na potrzeby wewnętrzne firm, jak i sytuację rynkową.

Wspieramy naszych klientów już od 25 lat. Zostań jednym z nich i skorzystaj z naszego obszernego doświadczenia i unikalnych kontaktów polsko-brytyjskich wypracowanych przez lata!

Skontaktuj się z nami już teraz

Wyślij do nas swój brief, a odezwiemy się w ciągu 48 godzin. 

  Dlaczego warto wejść na rynek brytyjski?
  • W 2024 roku aż 60 milionów osób w Wielkiej Brytanii będzie robić zakupy online.
  • 4,1% wizyt na stronach e-commerce przekłada się na zakup towarów.
  • W 2023 roku całkowity obrót na rynku e-commerce w Wielkiej Brytanii wyniósł 131 miliardów funtów.
  • 81% Brytyjczyków z dostępem do internetu robi zakupy online.
  • 47% konsumentów robi zakupy online więcej niż raz w tygodniu, natomiast 33% robi zakupy online częściej niż raz w miesiącu.
  • Ponad połowa konsumentów wydaje między 10, a 100 GBP. 10% wydaje między 500 a 1000 GB.
  Trendy e-commerce w UK
  • Konsumenci najczęściej kupują online zakupy spożywcze (62%).
  • 45% kupujących online używa do tych zakupów tylko swojego smartfona.
  • Brytyjscy konsumenci za jeden z najważniejszych aspektów zakupów online uznają szybką i tanią dostawę. Aż 61% z nich rezygnuje z zakupów jeżeli cena ich dostawy jest za wysoka. 
  • 66% konsumentów oczekuje od firm, że będą wiedziały dokładnie czego potrzebują. 
  • Chat-boty są ważną częścią e-commerce, w 2022 roku rozwiązały ponad 75% zapytań klientów. 
  • Bardzo ważną kwestią dla Brytyjczyków (dla 84,2%) jest też możliwość łatwego zwrotu. 
  • Najpopularniejszą formą płatności jest w Wielkiej Brytanii płatność kartą debetową oraz kredytową. Na drugim miejscu są elektroniczne portfele, takie jak PayPal, ApplePay i GooglePay. 
  • Rośnie znaczenie platform służących do rozłamania płatności na raty (BNPL).
  • Trendem w marketingu w brytyjskim e-commerce jest user generated content, który cieszy się większym zaufaniem klientów od tradycyjnego marketingu. 
  • Ekologiczne opakowania stara się wybierać już 37% klientów.

  Jak podchodzić do rynku brytyjskiego;
  strategie i taktyki, trendy e-commerce w UK

  Adaptacje do trendów e-commerce: Klucz do sukcesu w nowoczesnym biznesie
  • Znaczenie e-commerce ciągle wzrasta, w kolejnych latach będzie powyżej wartości 30% całego rynku retailu. 
  • Całkowity przychód e-commerce wzrośnie w najbliższych latach do 8,4%.
  • Co trzeci konsument w Wielkiej Brytanii uważa dostawę następnego dnia za bardzo istotny aspekt swoich zakupów.
  • Znaczenie zrównoważonego rozwoju w e-commerce będzie wzrastać. Warto więc już dziś postawić na ekologiczne opakowania i udostępniać informacje o śladzie węglowym.
  Szukasz odpowiedzi na te pytania? Napisz do nas!
  • Jakie są główne wyzwania związane z prowadzeniem e-commerce w Wielkiej Brytanii, szczególnie po Brexicie?
  • Jakie są najbardziej efektywne strategie marketingowe, aby dotrzeć do brytyjskich klientów online i zbudować lojalność wobec marki?
  • Jakie są najbardziej obiecujące segmenty rynku e-commerce w Wielkiej Brytanii, na które warto zwrócić uwagę lub które są w fazie wzrostu?
  • Jakie są główne różnice między e-commerce w Wielkiej Brytanii a innymi rynkami, na przykład amerykańskim czy polskim, i jak można dostosować strategie biznesowe do lokalnych potrzeb?
  • Jakie są główne konkurencyjne zagrożenia dla nowych firm wchodzących na brytyjski rynek e-commerce.

  NASZE OSIĄGNIĘCIA


  NESTLE

  Naszym zadaniem było zwiększenie świadomości na temat produktów klienta. W ramach tego projektu opracowaliśmy koncepcje i przygotowaliśmy ciekawy i  nietypowy press-pack dla dziennikarzy na temat KOMPASU ŻYWIENIOWEGO®.


  UNILEVER

  Zadaniem Agencji było opracowanie nowej strategii marketingowej, a także podejścia kreatywnego wraz z wdrożeniem. Celem biznesowym/marketingowym było odzyskanie dotychczasowej pozycji i udziałów w rynku.


  CNH INDUSTRIAL/ NEW HOLLAND

  Celem klienta było kształtowanie wizerunku i rozpoznawalności marki zgodnie z założeniami strategicznymi. Agencja utrzymywała relacje z mediami, organizowała premiery produktowe oraz wydarzenia.


  TATA STEEL

  Cele klienta, które zrealizowała agencja to dotarcie do nowej grupy docelowej w Polsce, jak i do polskich dystrybutorów.


  AMWAY

  Amway Polska jest jednym ze światowych liderów sprzedaży bezpośredniej na świecie. Na rynku polskim firma istnieje od 1992 r. i od tego czasu zajmuje wiodącą pozycję wśród przedsiębiorstw swojej branży. Jako Agencja prowadziliśmy dla Amway Polska szereg działań z zakresu: komunikacji korporacyjnej, komunikacji produktowej, influencer marketingu i event managementu.

  Zacznij odnosić sukces na rynku brytyjskim

  Adres

  Agencja Pełka i Partnerzy
  Ekologiczna 16/28, 02-798 Warszawa

  Nazwa prawna:
  Elżbieta Pełka Creative Services
  Ekologiczna 16/28
  02-798 Warszawa
  NIP: 774-213-04-63

  Social Media

  Kontakt

  tel.: 604 276 688
  biuro@pelkaipartnerzy.pl

  ThemeREX © 2024. All rights reserved. Terms of use and Privacy Policy